Alan Greenspan wil grote banken opdelen
Geschreven op: October 16th, 2009 | Auteur: | Maarten Verheyen | Categorie: Federal Reserve, banken, overheid | Geen reacties »
Wel, wel. De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Alan Greenspan, verantwoordelijk voor de grootste bubbel die de wereld ooit zag, ziet in dat de grotere banken beter opgebroken worden.
“Wanneer ze te groot zijn geworden om failliet te laten gaan, zijn ze simpelweg te groot”, aldus de voormalige voorzitter van de Federal Reserve.
En hij gaat verder: “op een gegeven moment was geen enkele bank te groot om te falen, maar dat veranderde nadat Fannie en Freddie werden genationaliseerd en Bear Stearns en AIG een bail-out kregen”.
Ja, en dat van de man die de bail-outs eigenlijk introduceerde door het hedge fund LTCM te redden. Maar toch goed dat hij vandaag het licht heeft gezien.
Reageer met je Facebook-account:




Laat een reactie achter