Mijn koersdoel voor goud?
De prijs van goud doorbrak de $1.000 en keek niet meer achterom. En al helemaal niet meer sinds India zonder verpinken 200 ton van het IMF kocht. Die $1.000 kan nu wel ééns een zeer solide bodem blijken.
Het valt wel op hoe positief iedereen tegenwoordig is voor goud. Het is de trade van het moment. Dump de dollar en koop activa, bij voorkeur goud. Maar van een bubbel is absoluut nog geen sprake. Al kan de prijs altijd wat corrigeren om de twijfelaars van de bus te duwen.
Volgens Mark Faber kan het zelfs naar $800 of $900 indien we terug onder de $1000 sukkelen. Het kan allemaal. Maar het is zeker geen argument om vandaag niet op zijn minst 15% – 20% van je vermogen in fysiek goud aan te houden. Mocht de prijs corrigeren naar $800 wees dan dankbaar dat je aan die spotprijzen mag bijkopen.
Hoe ver kan goud stijgen? Vertel mij hoeveel dollars Ben Bernanke zal printen en ik zeg je hoeveel goud nog kan stijgen. Het één hangt onlosmakend samen met het ander.
Indien iedere dollar die vandaag circuleert opnieuw door goud gedekt wordt, betekent dit een prijs van $6,300 per ounce. (bron: Ambrose Evans-Pritchard)
Ook tijdens de goud-mania van de jaren ’70 steeg het edelmetaal tot een prijs die overéénkwam met een volledige gouddekking.
Is dat genoeg potentieel voor je?
Reageer met je Facebook-account:




Pikant detail:
In 1980 was de goudprijs en de dow jones evenveel waard: 800 dollar en 800 punten. Als we straks een herhaling krijgen waar vinden de twee elkaar dan?
Bij 2000, 3000? of 6300? Dit is onvoorspelbaar, maar nog veel eerder onvoorstelbaar. Maar onmogelijk? 1980 heeft bewezen van niet.
De kondratieffwinter staat garant voor deflatie.Dit is in goud welteverstaan en niet
in fiat-geld.In dit seizoen zal goud in waarde
stijgen of beter gezegd de rest(aandelen en ontroerendgoed)in waarde dalen ongeacht
de hoeveelheid extra fiat geld,deze zal de prijs bepalen,niet de waarde.Aangezien het
winterseizoen in het algemeen de langste
periode is(+/-20jaar)vermoed ik dat we nog
wel even te gaan hebben in deze bullmarkt
voor goud.Het fijne van een lange termijn
bullmarkt is dat je jezelf nog eens een foutje
kunt permiteren wat betreft het instapmoment.Daarom ben ikzelf niet bang
voor een correctie.Tevens wil ik vermelden dat gouden en zilveren munten sparen een leuke hobby is en je een veilig gevoel geven,
dit omdat goud en zilver los staan van ons
kredietsysteem.Gaat de economie goed dan
is er werk,houdt u uw pensioen enz,u heeft
uw goud niet nodig,deze kan dan dienen als
leuke spaarpot of erfenis.Gaat de economie
slecht dan zult u uw goud harder nodig hebben dan denkt.