Laat de rijken betalen!
Het is tegenwoordig een populaire kreet. Vakbonden en politici menen ons sociaal systeem in stand te kunnen houden door “sterkste schouders de zwaarste lasten te laten dragen”. Wie kan daar op tegen zijn?
Zo kwam de SP.A recent nog met een soort van vermogensbelasting en opperde dat een dergelijke belasting voor 80% van de bevolking lagere bijdrages zou betekenen. Briljant. Simpelweg briljant!
Of toch niet?
Het feest maar kan maar bijven duren totdat er niets meer te verdelen valt. Aan het einde van de avond moet er namelijk iemand de rekening oprapen en het wordt een beetje vervelend wanneer het steeds dezelfden zijn. En al helemaal wanneer je je steeds op kap van een ander lazarus zuipt terwijl je hem uren aan een stuk uitmaakt voor alle rotte vis.
Geert Noels schreef een prachtige parabel hierover op zijn blog waardoor het nu voor iedereen duidelijk zou moeten zijn dat dit systeem keihard onderuit dreigt te gaan.
Reageer met je Facebook-account:




Laat een reactie achter